Aktualności

Zapraszamy na XI Konferencję „Zrozumieć i pomóc – Dobrostan psychiczny w edukacji: wyzwania i rozwiązania”
Konferencja będzie poświęcona tematyce wspierania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w środowisku szkolnym. Uczestnicy będą mieli także możliwość odwiedzenia stoisk instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się zdrowiem psychicznym, zapoznania się z ich ofertą i formami wsparcia.
Data: 26.11.2025r. godz. 10.00 – 14.00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7 w Białymstoku ul. Wiatrakowa 18
Zapisy na: https://ipo.modm.edu.pl/
Szanowni Państwo,
informujemy, że szkolenie ‘’Roboty przymusowe w III Rzeszy. Szkolenie przygotowane we współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku’’, które miało odbyć się 29.10.2025 r., z przyczyn niezależnych od nas zostało przełożone na 05.11.2025 godz. 16:00-19:00.
Za niedogodności związane ze zmianą terminu przepraszamy.
Jak pomóc dzieciom odnaleźć spokój i równowagę emocjonalną? Odpowiedź na to pytanie poznali uczestnicy szkolenia, które odbyło się 13 października 2025 r. Spotkanie poprowadziła mgr Joanna Żarniewska, doświadczona nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka przewodników metodycznych oraz artykułów publikowanych m.in. w czasopiśmie Bliżej Przedszkola.
Podczas szkolenia uczestnicy poznali sprawdzone zabawy i ćwiczenia, które wspierają dzieci w odzyskiwaniu spokoju, koncentracji i równowagi emocjonalnej , wszystko w duchu uważności, empatii i dobrej zabawy. Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli wychowania przedszkolnego, którzy wzbogacili swój warsztat pracy o skuteczne metody wyciszające.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i inspirującą atmosferę.

W ramach programu „Polska Stolica Recyklingu 2025” przypominamy, że zużytego sprzętu elektronicznego nie wyrzucamy do zwykłego kosza!
Mniejsze elektroodpady (np. telefony komórkowe, komputery i podzespoły, narzędzia elektryczne, drobny sprzęt agd i rtv) mogą być wyrzucane do czerwonych kontenerów na elektrośmieci rozstawionych na terenie całego Białegostoku.
Mapa pojemników na elektroodpady dostępna jest tutaj:
https://odpady.bialystok.pl/pl/segregujeodpady/elektroodpady

W jesiennej atmosferze 9 października 2025 r. odbyło się kreatywne szkolenie prowadzone przez nauczycielki dyplomowane: mgr Annę Łaszcz i mgr Jolantę Woźniczkę z Zespołu Szkół Nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku pt. „Co nam jesień w koszu niesie…” inspiracje zajęć do kreślenia i składania. Uczestniczki tworzyły jesienne kompozycje, wszystko w duchu jesiennej inspiracji.
W ruch poszły kredki pastelowe, farby, stemple, kleje i ogromna dawka wyobraźni. Szkolenie oparte było na metodzie edukacji przez ruch, jednej z aktywizujących metod pracy w przedszkolu. To podejście, które wykorzystuje naturalną potrzebę ruchu dziecka jako narzędzie poznawcze i rozwojowe. Ruch aktywizuje zmysły, a zmysły poznanie świata.
Muzyka towarzyszyła każdemu ćwiczeniu, nadając mu rytm i tempo, porządkując przebieg działań, wyzwalając emocje i motywując do działania.
Dzięki niej nawet powtarzane czynności nie traciły na atrakcyjności, a rytm wspierał koordynację i integrację sensoryczną. Celem zajęć było stworzenie sytuacji edukacyjnych, w których każde dziecko na miarę swoich możliwości osiąga optymalny poziom rozwoju intelektualnego, społecznego, emocjonalnego i fizycznego.
Dziękujemy za inspirujące spotkanie pełne twórczej energii i jesiennej magii.
Szkolenie zorganizowały Agnieszka Bąbczyńska i Barbara Szutkiewicz.







