akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji

Survival, to nie tylko pasjonująca przygoda dla dorosłych, ale również cenna umiejętność, którą możemy przekazać dzieciom. Poznanie podstawowych technik i zasad przetrwania w naturalnym środowisku może rozwijać w nich samodzielność, pewność siebie i umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. W sobotę 20 kwietnia 2024r nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego uczestniczyli w terenowych warsztatach pod hasłem ,,Survival w edukacji. Jak zaplanować terenowe przygody dla młodszych i starszych dzieci?” Warsztaty odbyły się w Starym Dworze nad Zalewem Siemianówka. Nauczyciele wykonywali różne zadania określone zagadnieniami: sposoby poszukiwania i uzdatniania wody, sposoby rozniecania i podtrzymywania ognia, ognisko – rodzaje i przygotowanie, planowanie i organizacja gry terenowej (min. kodowanie i dekodowanie).  Chociaż pogoda nie dopisała, to chęć aktywności nauczycieli na świeżym powietrzu była ogromna. Podziękowania kierujemy do prowadzącej warsztaty – Pani Agnieszki Dakowicz – nauczycielki SP nr 28 oraz do Pani Anny Fularczyk – Androsiuk, również nauczycielki SP nr 28, która przyjęła grupę nauczycieli pod swój dach i ugościła posiłkiem.

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku