Jolanta Bielawska

Scenariusz montażu słowno-muzycznego
pt . „Kwiaty słów dla naszej Pani”

W październiku 2005r. w Zespole Szkół nr 1 wychowankowie ze świetlicy zaprezentowali uczniom klas O – IV montaż słowno- muzyczny pt. „Kwiaty słów dla naszej Pani”. Występ odbywał się w scenerii klasy szkolnej, dzieci wcieliły się w rolę nauczyciela-wychowawcy i siebie samych , czyli uczniów. Akcja rozgrywała się tak, jak w sali lekcyjnej: słychać było odgłosy dzwonka, artyści wyposażeni byli w odpowiednie rekwizyty(dziennik, długopisy, zeszyty), zachowywali się po prostu tak, jak zazwyczaj w szkole (ale z jednym wyjątkiem - w tym doniosłym Dniu byli wyjątkowo grzeczni!).

W uroczystości wykorzystano różnorodne utwory muzyczne, proste instrumenty perkusyjne, teksty piosenek, wierszy. Dzieci włączono do „ śpiewnych” dialogów , pląsów i gestykulacji przy muzyce. Myślę, iż występ moich wychowanków przyniósł wiele radości, satysfakcji i nauki zgromadzonej widowni, jak również był źródłem wspaniałej zabawy samym „małym artystom”.

Scenariusz montażu słowno-muzycznego. pt . „Kwiaty słów dla naszej Pani”

Cele:
uczeń:
- uroczyście obchodzi Dzień Nauczyciela
- docenia pracę i rolę wychowawcy - nauczyciela w życiu szkoły
- wykazuje się twórczą aktywnością werbalną, muzyczną i ruchową

Uczestnicy: 23 dzieci z klas 0 – III, odgrywających role nauczyciela i uczniów

Pomoce dydaktyczne:
- stolaż z napisem i ilustracją
- płyta CD Klanzy „Muzyczna Pedagogika Zabawy pracy z grupą”
- kaseta z nagranymi odgłosami przerwy i dzwonka w szkole
- dziennik lekcyjny z imionami dzieci występujących w akademii
- teksty wierszy: T. Kubiak „Dla naszej Pani”, B.Lewandowska „Nasza Pani”, Cz.Janczarski „Słowa dla naszej Pani”
- teksty piosenek
- wycięte, papierowe serca i gwiazda z napisami: MIŁOŚĆ, WDZIĘCZNOŚĆ, KOCHAMY PANIĄ
- proste instrumenty perkusyjne: trójkąty, tamburyna, kołatki, bębenki, grzechotki

...

Całość publikacji dostępna jest w pliku do ściągnięcia.

Pobierz: Całość w formacie pdf