Rok szkolny 2021/2022

W dniu 17 lutego 2023 r. dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Niczyporuk na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku odbyły się certyfikowane warsztaty edukacyjne z udziałem uczniów ZSE przeprowadzone w ramach projektu Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej „Warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych”, w których uczestniczyli również zainteresowani nauczyciele wychowania fizycznego z białostockich szkół.

Temat warsztatów: „Koszykówka 3x3 jako nowa dyscyplina olimpijska". Prowadzącym był pracownik dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej Pan dr Paweł Wołosz, trener koszykówki, sędzia i nauczyciel wychowania fizycznego. Te konkretne warsztaty miały na celu zapoznanie młodzieży szkolnej i obserwatorów z odmianą dyscypliny olimpijskiej w koszykówce 3×3 oraz popularyzację tej gry. Zajęcia miały formę praktyczną i teoretyczną. Celem projektu realizowanego przez AWF BP jest „rozbudzenie zainteresowań młodzieży aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia, jednocześnie ukazanie ogromnego potencjału podjęcia pracy zawodowej i rozwoju osobistego w szeroko pojętym obszarze kultury fizycznej” (cyt. pismo przewodnie Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej dra hab. prof. AWF Huberta Makaruka. Serdecznie dziękujemy panu dr. Pawłowi Wołoszowi za przeprowadzenie interesujących warsztatów!

W dniu 23 czerwca 2022 w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku odbyło się wręczenie dyplomów i nagród  w konkursie na scenariusz lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W kategorii na scenariusz w klasach IV- VIII szkoły podstawowej pierwszą nagrodę otrzymała Pani Marzena Gołębiewska ze SP Nr 5 im. Władysława Broniewskiego z Białegostoku za scenariusz lekcji „Easter – Wielkanoc”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwszą nagrodę otrzymała Pani Monika Szałwińska-Garbaruk z VIII LO im. Króla Kazimierza Wielkiego z Białegostoku za scenariusz lekcji „How humans are turning the world into plastic? Wprowadzenie słownictwa związanego z ochroną środowiska naturalnego i zagrożeniami ekologicznymi.”

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Prace konkursowe zostaną opublikowane na stronie MODM w Białymstoku w zakładce Publikacje nauczycieli (Języki obce).

W maju w PS nr 58 Integracyjnym im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku nauczyciele wychowania przedszkolnego licznie wzięli udział w szkoleniu stacjonarnym pt. „Przerwa, ruch i przedszkolne granie, czyli propozycje zabaw muzyczno-ruchowych na cztery pory roku”. To była okazja do wzbogacenia warsztatu pracy o nowe pomysły i inspiracje związane z zabawami muzyczno-ruchowymi, integracyjnymi na cztery pory roku.  Dziękujemy mgr Marlenie Nieścieruk i mgr Dorocie Sajewicz  za podzielenie się doświadczeniem i praktyczne  wskazówki  na zaktywizowanie przedszkolaków!

8 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie informacyjne dla nauczycieli nowego przedmiotu: historia i teraźniejszość. Uczestnicy poznali podstawowe założenia i cel przedmiotu, organizację nauczania, wymiar zajęć w poszczególnych typach szkół, warunki realizacji podstawy programowej oraz materiały Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.

Po spotkaniu odbyły się warsztaty: "Historia i teraźniejszość - zmiany w zakresie edukacji historycznej i obywatelskiej" przygotowane przez MODM, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej i Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Prowadzący: Katarzyna Szczęsnowicz i Robert Winnicki.

W dniu 24 maja 2022 r. w siłowni Champion Gym przy ul. MIkołaja Kopernika 93. odbyło się szkolenie "Nowoczesne formy treningu sportowego", które poprowadziła Emilia Łapińska doradca metodyczny wychowania fizycznego oraz mistrz Europy Strongman w kategorii do 105 kilogramów Marek Czajkowski.

W szkoleniu wzięli udział nauczyciele wychowania fizycznego z białostockich szkół.

W pierwszej części szkolenia doradczyni metodyczna Emilia Łapińska zwróciła uwagę na problemy współczesnych dzieci i młodzieży, szczególnie na brak ruchu, siedzący i konsumpcyjny styl życia. W dalszej części Pani Emilia zapoznała uczestników z planowanymi działaniami w zakresie doradztwa oraz zachęcała nauczycieli do współpracy. W drugiej części szkolenia uczestnicy pod okiem Marka Czajkowskiego poznali m.in. skuteczną rozgrzewkę z gumami power band, technikę wykonania oraz typowe błędy i problemy pojawiające się podczas wykonywania takich elementów jak: przysiad, przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc, martwy ciąg. Szkolenie było również okazją do zapoznania z nowoczesnym sprzętem, który można wykorzystać na siłowni szkolnej.

Kierujemy swoje podziękowania właścicielom siłowni Champion Gym oraz panu Markowi Czajkowskiemu za profesjonalne i pełne pasji szkolenie, życzymy wielu sukcesów sportowych.