Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego

akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

Posiadamy akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty - Decyzja nr SPiKU.5470.5.2020.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradczo - metodyczną oraz innymi materiałami zgromadzonymi w tym serwisie.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji
Maria Jolanta Ambrożej

Serdecznie zapraszamy do zapisów na konferencję edukacyjną dla nauczycieli wychowania przedszkolnego "Świadomi nauczyciele, zaangażowani rodzice, szczęśliwe dzieci.", która odbędzie się w MODM BCE 26.08.2024 r. 

Prelegentka: Renata Wolińska – pedagog szkolny, psychoprofilaktyk uzależnień dzieci i młodzieży, doradczyni metodyczna Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli ds. wychowania i współpracy z rodzicami. Była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z deficytem uwagi, prelegentka ogólnopolskich konferencji edukacyjnych. Prowadząca Rady Pedagogiczne dla nauczycieli na terenie całego kraju oraz zajęcia na studiach podyplomowych. Współautorka publikacji ORE "Za progiem", autorka wielu publikacji Gdyńskiego Kwartalnika Oświatowego. Pedagog Roku 2012.

Zapisy: https://ipo.modm.edu.pl/

Konferencja ma charakter bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Harmonogram:

Prowadzenie konferencji: Aleksandra Toczydłowska

16:30-17:00 – Rejestracja.
17:00-17:10 – Przywitanie uczestników oraz wprowadzenie.17:10-18:15 – I panel: Budowanie dobrej relacji z rodzicem warunkiem współuczestniczenia w kształtowaniu osobowości dziecka.
Zakres tematyczny:
- Struktura grupy rodziców i jej dynamika.
- Mechanizmy obronne rodziców w trudnych rozmowach o dziecku.
- Sposoby przekazywania kłopotliwych informacji o dziecku tak, aby nie stracić relacji z rodzicem.18:15-19:15 – II panel: Konsekwencje obecności mediów w życiu małego dziecka.
Zakres tematyczny:
- Wpływ mediów na postawy i wzorce postępowania.
- Proces uspołecznienia a przemoc w mediach.
- Konsekwencje korzystania z mediów dla rozwoju procesów poznawczych.
19:15-19:30 – Podsumowanie i zakończenie Konferencji.

Certyfikaty: Wydarzenie ma charakter edukacyjny – uczestnicy otrzymają certyfikat MODM BCE Tylko i wyłącznie po rejestracji na platformie IPO.

Opis konferencji:
W życiu przedszkolaka istnieje wiele zależności, a jedna z nich brzmi następująco – świadomi nauczyciele i zaangażowani rodzice to szczęśliwe dzieci, które lepiej radzą sobie z emocjami oraz łatwiej nawiązują kontakty. Chcąc osiągnąć ten cel, należy znaleźć wspólny język i poradzić sobie z wyzwaniami współczesnego świata. Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego do uczestnictwa w konferencji edukacyjnej, podczas której skupimy się nie tylko na trudnościach wynikających z relacji nauczyciel – rodzice – dzieci, ale przede wszystkim rozwiązaniach ułatwiających budowanie współpracy z rodzicami oraz kształtowanie prawidłowego rozwoju dziecka. Obecność na wydarzeniu pozwoli poznać m.in.: grupy rodziców i ich mechanizmy obronne w trakcie trudnych rozmów o dziecku, sposoby przekazywania kłopotliwych informacji o dziecku, wpływ mediów na postawy i wzorce postępowania czy konsekwencje korzystania z mediów dla procesów poznawczych.

Zapisy na szkolenia, materiały i zaświadczenia oraz potwierdzenia udziału w szkoleniach

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

MODM na Facebook'u