Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego

akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

Posiadamy akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty - Decyzja nr SPiKU.5470.5.2020.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradczo - metodyczną oraz innymi materiałami zgromadzonymi w tym serwisie.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji
Maria Jolanta Ambrożej

14 marca 2024 r w Białostockim Centrum Edukacji odbyła się uroczysta gala finałowa wraz z wręczeniem nagród laureatom X Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej „Sing a Song” pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku.

Gospodarzami gali były Pani Ewa Maria Chociej, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku oraz Pani Maria Jolanta Ambrożej p.o. dyrektora Białostockiego Centrum Edukacji w Białymstoku.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 67 uczniów z 25 białostockich szkół podstawowych oraz z regionu. Celem konkursu było umożliwienie uczniom prezentacji swoich umiejętności wokalnych oraz konfrontacji osiągnięć z innymi śpiewającymi uczniami, promowanie nauki języka angielskiego przez piosenkę, realizowanie działań dydaktyczno-wychowawczych poprzez wspólną zabawę oraz nawiązanie współpracy z uczniami i nauczycielami szkół ze środowiska lokalnego.

Jury obradowało w składzie Pani Anna Stankiewicz – dyrygent Chóru Miasta Białegostoku, dyrektor białostockiego Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 im. K. I. Gałczyńskiego w Białymstoku, Pani Agnieszka Panas – dyrygent Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku, śpiewaczka i pedagog muzyki: wykładowca przedmiotów muzycznych i emisji głosu na Uniwersytecie w Białymstoku, Pani Urszula Chomik-Kraszewska – aktorka, instruktor teatralny, założycielka i reżyser Teatru „Prestidigitator” przy XI LO; realizatorka warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży, Pan Mariusz Truszkowski – nauczyciel konsultant ds. języka angielskiego w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Białymstoku Białostockiego Centrum Edukacji.

Nagrodzono 24 uczestników konkursu, oceniając poprawność językową, dobór repertuaru, interpretację utworów, dykcję i emisję głosu oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii ZESPÓŁ klas IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce Wiktoria Kunowska, Hanna Gołembiewska - Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1 w Białymstoku kl. 6

II miejsce Julia Wojtach, Michalina Godlewska, Wiktoria Puciłowska - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku kl. 6

W kategorii ZESPÓŁ klas VII – VIII szkoły podstawowej:

I miejsce Zofia Gołubowska, Daria Petrovska - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku, kl. 7

II miejsce Małgorzata Leszczyńska, Zuzanna Mancewicz, Alicja Tyborowska - Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1 w Białymstoku, kl. 7

III miejsce Zuzanna Zaniewska, Jan Nazarko - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku, kl. 5 i 7

W kategorii SOLISTA klas IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce Aleksandra Witek – Szkoła Podstawowa nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku, kl. 6

II miejsce Joanna Sidoruk – Szkoła Podstawowa nr 44 im. Stanisława Moniuszki

w Białymstoku, 5

II miejsce – Maja Matysik – Szkoła Podstawowa nr 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku, kl. 6

III miejsce – Oliwia Czochańska – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja

w Białymstoku, kl. 5

III miejsce - Sabina Tymosiak - Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku, kl. 5

Wyróżnienie:

Aleksandra Ogilba - Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku,

kl. 6

W kategorii SOLISTA klas VII – VIII szkoły podstawowej:

I miejsce Julia Aleksiejuk - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku, kl. 7

II miejsce Luiza Barszczewska – Szkoła Podstawowa Nr 52 im. dr Ireny Białówny w Białymstoku, kl. 8

II miejsce Lena Plejewska - Szkoła Podstawowa Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku, kl. 7

III miejsce Pola Golubiewska - Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku, kl. 7

Wyróżnienie:

Michał Powichrowski - Szkoła Podstawowa nr 32 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 3 „Pietrasze” w Białymstoku, kl. 7

Mateusz Waszkiewicz - Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego

w Dobrzyniewie Dużym, kl. 8

Organizatorzy konkursu:

Urszula Bagińska-Marciniak (SP50 w Białymstoku)

Mariusz Truszkowski (BCE)

Zapisy na szkolenia, materiały i zaświadczenia oraz potwierdzenia udziału w szkoleniach

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku

Kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

MODM na Facebook'u