Dnia 26 kwietnia 2023r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym odbyła się XIX Konferencja metodyczna z cyklu „Oddziaływania terapeutyczne w pracy z uczniami z niepełnosprawnościami”. Podczas spotkania odbyły się zajęcia modelowe pt. „Matematyka na wesoło” z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną z klas I-III, przeprowadzone przez Panią Annę Minkiewicz i Krystynę Rapiej – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Białymstoku. Pomimo, iż grupa uczniów była bardzo zróżnicowana pod względem umiejętności i możliwości, prowadzącym udało się zaktywizować i zmotywować do pracy każde dziecko. Poprzez różnorodne formy i metody pracy angażujące wszystkie zmysły oraz dużą uważność na potrzeby uczniów udało się osiągnąć zamierzone cele dydaktyczne i wychowawcze. Obserwujący zajęcia nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem przeprowadzonych zajęć. W dalszej części konferencji uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z Koncepcją Halliwick oraz Watsu wykorzystywaną w terapii osób z dysfunkcjami neurorozwojowymi i ruchowymi. Metody te przedstawił Pan Jacek Gregorczuk – certyfikowany terapeuta – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku.

Dziękujemy serdecznie Pani Annie Minkiewicz, Pani Krystynie Rapiej i Panu Jackowi Gregorczukowi za szerzenie wśród nauczycieli szkół ogólnodostępnych ciekawych i inspirujących metod pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi. A wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konferencji i chęć poszerzania swojej wiedzy i warsztatu pracy.

Organizatorzy: Anna Gawryluk, Joanna Hryń

Lipiec 2024