Rok szkolny 2022/2023

Dziś (18.08) zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego w Białymstoku a Muzeum Pamięci Sybiru. Porozumienie dotyczy współorganizacji konferencji dla nauczycieli pt. „Akademia Muzeum dla nauczycieli” – więcej szczegółów wkrótce.

W piątek zakończyliśmy kolejną edycję kursu kwalifikacyjnego Zarządzanie Oświatą – wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy! Niezmiernie się cieszymy, że w naszym kursie uczestniczą tak wspaniali, pełni pasji nauczyciele. Dziękujemy i życzymy Wam samych sukcesów!

zarzadzanie23

era2323W dniu 16 czerwca 2023 r. odbyła się konferencja upowszechniająca rezultaty projektu „Polska szkoła na emigracji. Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu” programu Erasmus+. Projekt był realizowany przez MODM w Białymstoku w partnerstwie ze szkołami polonijnymi z Wlk. Brytanii, Irlandii, Belgii, Niderlandów, Hiszpanii i Litwy w latach 2020 – 2023. W konferencji, obok przedstawicieli kadry oświatowej miasta Białegostoku i regionu, uczestniczyli również zaproszeni dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z Litwy. Spotkanie było okazją do zaprezentowania wytworzonych w projekcie rezultatów m.in. metodycznych kursów e-learningowych oraz przewodnika metodycznego nauczyciela polonijnego. Wszystkie prezentowane rezultaty oraz materiały dostępne są na stronie internetowej projektu - https://polonia2020.modm.edu.pl/ w zakładce „produkty”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ww. zasobami.

Projekt „Polska szkoła na emigracji. Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu” jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Konsultant ds. języka angielskiego Mariusz Truszkowski i doradca metodyczny wychowania przedszkolnego Agnieszka Bąbczyńska reprezentowali MODM jako członkowie jury w  IV edycji konkursu języka angielskiego „Kids Love English” dla przedszkolaków i klas 0 szkół podstawowych.Już kolejny raz  Przedszkole Samorządowe Nr 29 „Fantazja” w Białymstoku, które wchodzi w skład Zespołu Przedszkoli Nr 3 zachęca dzieci w wieku przedszkolnym do nauki języka angielskiego. Integruje dzieci z różnych placówek i stwarza warunki do zgodnej rywalizacji. Gratulujemy paniom Edycie  Białous, Katarzynie Barszczewskiej, Katarzynie Stepaniuk oraz pani dyrektor Wiolecie Głowie przygotowania i przeprowadzenia wartościowej inicjatywy!

W Przedszkolu Samorządowym  nr 43 odbyły się zajęcia pokazowe pt. „Szachy - fantastyczna sprawa - to nauka i zabawa”, prowadzone przez  mgr Anna Zalewską i  mgr Katarzyna Malinowską w grupie dzieci (5-latków). Bajkowa opowieść o królestwie  Białym i Czarnym oraz ich mieszkańcach zachęciła nauczycieli do wprowadzania zasad gry w szachy w grupach. Zajęcia utrwaliły poznane figury szachowe oraz ich sposób poruszania się. Wielka uczta szachowa, którą będziemy wspominać z entuzjazmem!