W piątek (24.03) w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyła się konferencja „Zajęcia wychowania fizycznego środkiem na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci i młodzieży” pod Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Prezesa Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

W pierwszej części wykład „Dwa bieguny wychowania fizycznego” wygłosił dr Jerzy Nowik. Następnie Joanna Mieszkowska w swoim wystąpieniu pt. „Kondycja fizyczna - filarem dobrostanu psychicznego” ukazała, jak ważny jest ruch w utrzymaniu zdrowia psychicznego. Pierwszą część konferencji zamknął wykład „Recepta na zdrowie”, podczas którego Joanna Kondratowicz opowiedziała o wpływie diety na nasze życie. W drugiej części wydarzenia uczestnicy mogli wysłuchać Ewy Rakowicz, która odpowiedziała na pytanie, dlaczego przerwy śródlekcyjne są tak ważne i jak mogą być przeprowadzane. Konferencję zamknął wykład naszej doradczyni metodycznej Emilii Łapińskiej, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się, jak motywować uczniów do aktywnego udziału w lekcji wychowania fizycznego.

W imieniu własnym oraz organizatorów (Dyrektora VII LO pana dr Jerzego Nowika, pani mgr Justyny Drągowskiej oraz doradczyni metodycznej Emilii Łapińskiej) dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy za rok na kolejną edycję konferencji.

Lipiec 2024