Miło nam jest poinformować, że nasza doradczyni metodyczna Emilia Łapińska zakwalifikowała się do grona 30 nauczycieli wychowania fizycznego, którzy wzięli udział w ogólnopolskim szkoleniu dla nauczycieli WF'u "Wychowaj Mistrza" według autorskiego projektu przygotowanego przez Fundację Marcina Gortata MG13 (Fundacja Marcina Gortata MG13). Szkolenie odbyło się w dniach 2-4 grudnia 2022 r. w Zgierzu i Łodzi, głównym celem szkolenia był rozwój kompetencji nauczycieli Wychowania Fizycznego na wielu płaszczyznach. Szkolenie rozpoczęło się od spotkania z wybitnym sportowcem – koszykarzem Marcinem Gortatem. Następnie nauczyciele wcielili się w rolę uczniów - trener przygotowania motorycznego ŁKS Łódź - Paweł Drechsler poprowadził trening, w którym zawarte były elementy rozgrzewki, ćwiczenia animal flow, a także gry i zabawy.

W Drugim dniu Szkolenia Adam Pawlak – trener personalny, prowadził zajęcia z diagnostyki ruchowej, a Paweł Drużek - Psycholog Sportu poprowadził wykład połączony z warsztatami „Psychologia sportu”. Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu spotkali się z wybitnymi postaciami sportu, a mianowicie: Pawłem Fajdkiem i Szymonem Ziółkowskim. Była to kopalnia inspiracji i prawdziwych historii z życia zawodowego obydwu sportowców. Przykład obu mistrzów może być inspiracją dla kolejnych pokoleń polskich olimpijczyków.

Podczas szkolenia nie zabrakło też wiedzy z zakresu edukacji zdrowotnej w szkole, a przede wszystkim żywienia dzieci i młodzieży, które zaprezentowała Pani Agnieszka Danielewicz – dietetyk.

W trzecim, ostatnim dniu szkolenia Sensei Piotr Figura z Dragosfera poprowadził wykład: „Rola nauczyciela w wychowaniu młodego sportowca”.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Projekt zrealizowany został przy wsparciu Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Lipiec 2024