We wtorek (26.04) w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyła się konferencja szkoleniowa skierowana do nauczycieli wychowania fizycznego pt. „Profilaktyka zespołów bólowych kręgosłupa - syndrom SMS-owej szyi - ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała podczas lekcji wychowania fizycznego”. W pierwszej części wydarzenia (teoretycznej) wykład na temat profilaktyki postawy ciała w procesie wychowania fizycznego wygłosił dr Jerzy Nowik. Następnie mgr fizjoterapii Ewa Rakowicz przeprowadziła wykład na temat tego, czym jest syndrom SMS-owej szyi oraz jak powinna, wyglądać profilaktyka zespołów bólowych kręgosłupa.

W drugiej części wydarzenia Ewa Rakowicz zaprezentowała uczestnikom konferencji praktyczne ćwiczenia, które mogą być pomocne w wyrobieniu w uczniu zdrowych przyzwyczajeń związanych z postawą ciała.

Głównym celem konferencji było podkreślenie, jak ważna w dzisiejszych czasach jest profilaktyka. Dzieci coraz więcej czasu spędzają w pozycji siedzącej i leżącej (często z telefonem lub komputerem), dlatego też nauczyciele wychowania fizycznego w szkołach jeszcze bardziej powinni zachęcać dzieci do wyrabiania prawidłowych, zdrowych nawyków związanych z aktywnością fizyczną.

W imieniu własnym oraz współorganizatorów (Dyrektora VII LO pana dr Jerzego Nowika, pani mgr Justyny Drągowskiej oraz doradczyni metodycznej Emilii Łapińskiej) dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy za rok na kolejną edycję konferencji.