W dniu 17.05 odbyła się debata „Szkoła przed pandemią i jej wizja po nauczaniu zdalnym – edukacyjne skutki pandemii szansą czy zagrożeniem? Spotkanie z udziałem uczniów, rodziców i specjalistów, to kolejne działanie wspierające, które realizujemy we współpracy z Departamentem Edukacji w odpowiedzi na interpelację wiceprzewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Kisielewskiej-Martyniuk.

Debata miała na celu wypracowanie wspólnych działań - między innymi zapewnienie wsparcia emocjonalnego uczniów. Uczestnicy transmisji on-line mogli poznać różne opinie i doświadczenia związane z nauką zdalną z perspektywy:

• Ucznia: Karol Jamróz z II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z nauką zdalną oraz podzielił się swoimi odczuciami, które towarzyszą mu podczas powrotu do nauki stacjonarnej.
  • Rodzica: Katarzyna Wardzińska opowiedziała o swoich odczuciach i doświadczeniach z nauką zdalną z perspektywy pracującego zdalnie rodzica dwójki dzieci.
  • Terapeuty: Joanna Szmurło podzieliła się swoją wiedzą na temat, w jaki spoób dorośli mogą wspierać dzieci i młodzież w kryzysie emocjonalnym.
  • Psychologa: Huber Sutkowski przedstawił jakie ryzyko zawodowe mogło spotkać nauczycieli w czasie pandemii.
  • Specjalistów MODM w Białymstoku: debatę poprowadziła Anna Gawryluk, a Julita Majewska z perspektywy specjalisty podzieliła się praktycznymi pomysłami, które można zastosować w funkcjonowaniu szkół.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za poświęcony czas i chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami!

Link do debaty: https://bit.ly/3fuFRyM

Debata to jedno z działań Miasta Białystok wspierających społeczność szkolną po powrocie do szkół. Za tydzień ma zostać też uruchomiony telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży. Działania mają na celu między innymi wsparcie emocjonalne uczniów.