W miesiącu listopadzie 2009r. Szkoła Podstawowa nr 16 w Białymstoku i Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego zorganizowały MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNO - PLASTYCZNY "BARWY MATEMATYKI".

Konkurs miał na celu popularyzację matematyki w sposób wizualnie atrakcyjny, rozwijanie wrażliwości dzieci na piękno oraz dostrzeganie matematycznych inspiracji w otaczającym świecie. Konkurs jest częścią innowacji pedagogicznej „Barwne inspiracje” realizowanej przez Szkołę Podstawową nr 16 w Białymstoku. Skierowany był do uczniów klas 0-6 szkół podstawowych. Wykonane dowolną techniką prace oceniano w kilku kategoriach wiekowych.

Na konkurs wpłynęło 226 prac z 24 szkół.

Posiedzenie komisji konkursowej w składzie: Ewa Onoszko – doradca metodyczny MODM, Małgorzata Lech – doradca metodyczny MODM, Agnieszka Hryniewicka – pracownik MODM , odbyło się w dniu 2.12.2009r. Jury oceniało: oryginalność ujęcia tematu matematycznego, pomysłowość w doborze technik plastycznych, staranność oraz samodzielność wykonania.

Uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród, która odbyła się dnia 12 grudnia 2009r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku prowadziły - pani Celina Borowska i pani Teresa Cetera - doradcy metodyczni MODM i nauczyciele SP16.

Sponsorami nagród byli: Departament Edukacji Kultury i Sportu UM w Białymstoku, Wydawnictwo Nowa Era i Wydawnictwo MAC Edukacja.

Nagrody laureatom wręczali: pani Krystyna Romanowicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16, pani Bożena Dzitkowska - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku, pan Tomasz Filipczuk – MAC Edukacja oraz pan Wiesław Woronowicz – konsultant MODM Białystok.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM I UCZESTNIKOM KONKURSU!!!

Poniżej prezentujemy galerię z uroczystości wręczenia nagród oraz zdjęcia kilku wyróżnionych prac.