Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Białymstoku w dniu 18 października 2010 r. zorganizowały na Konferencję „Zrozumieć i pomóc – czyli jak indywidualizować proces edukacji dziecka”. Honorowy patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Białegostoku. Współorganizatorami konferencji były: Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Dysleksji oraz Przedszkole Samorządowe nr 65 w Białymstoku. Konferencję sponsorowali: Bank Pocztowy Oddział w Białymstoku, „Plant” Sp. Z o.o. w Gołdapi- realizator programu „Owoce w szkole”, Wydawnictwo MAC Edukacja.

Podczas konferencji przerowadzonych zostało szereg wykładów i warsztatów związanych z indywidualizacją procesu nauczania.

Zamieszczamy do pobrania materiały z konferencji:

Zadania szkoły w zakresie rozpoznawania ryzyka specyficznych trudności w uczeniu się - mgr Jolanta Halicka

Indywidualizacja kształcenia w świetle nowych regulacji prawnych - uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - mgr Anna Gawryluk

Model pracy z uczniem z SPE - mgr Anna Gawryluk

Indywidualizacja pracy z uczniem - teoretyczno - dydaktyczne ujęcie problemu - mgr Monika Zińczuk

Terapeutyczna rola pomocy rozwojowych Marii Montessori w kontekście indywidualnych oddziaływań na ucznia - mgr Monika Mariola Kondracka, mgr Agnieszka Dzierka

Dlaczego indywidualizacji nie da się wyminać? - mgr Katarzyna Wojtkowska

Profil poznawczy - Czy poznawać siebie czy ucznia? - mgr Katarzyna Wojtkowska