W dniu 30 maja 2012 r. odbyło uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu „Życie z FAS? – Dziękuję, nie piję!”
Konkurs skierowano do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta Białegostoku, a jego celem było oddziaływanie na młodzież poprzez promowanie abstynencji alkoholowej i zapobieganie występowaniu zespołu FAS.

Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku we współpracy z Zespołem Szkół Gastronomicznych i Zespołem Szkół nr 17.
Na konkurs wpłynęło 42 prace z 15 szkół w kategoriach : plastyczna, literacka i multimedialny spot reklamowy.
Komisja po przeprowadzeniu analizy prac konkursowych wyłoniła następujących laureatów:

Poziom gimnazjalny
kategoria plakat
I miejsce – Daniel Szyszko PG 23
II miejsce- Weronika Lubowicka PG17 (ZSI 1)
III miejsce- Paulina Dekarz PG 9
III miejsce- Ewa Poleszczuk Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie PG Kleosin
Wyróżnienia: Maciej Rasiński PG 12 ( ZS 6), Karolina Horczak PG 14, Natalia Hanusiak PG 15, Aleksandra Zajkowska PG 15
kategoria literacka
I miejsce - Marek Ostapczuk PG nr 19 Sportowe
II miejsce - Maciej Rasiński PG 12
Wyróżnienie: Dominika Klepacka PG nr 19 Sportowe

Poziom ponadgimnazjalny:
kategoria literacka
I miejsce – Karolina Jakubowska III LO im. K.K. Baczyńskiego
II miejsce – Martyna Pruszyńska Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku
III miejsce – Urszula Sajda XIII Liceum Profilowane (ZSZ 6)
Wyróżnienia: Natalia Murawska III LO im. K.K. Baczyńskiego, Katarzyna Stachowiak Technikum Usług Fryzjerskich
kategoria multimedialny spot reklamowy
Nagroda – Kamil Wąsik – ZSG
Wyróżnienie: Krystian Maksymowicz – ZSM CKP nr 2

Komisja konkursowa nagrodziła również prace wykonane przez uczniów szkoły podstawowej. Wyróżnienia otrzymali: Marcin Nita, Michał Chmielewski, Norbert Dworakowski, Bogdan Filipkowski, Przemysław Sołowiej, Przemysław Strzyżewski

Konkurs był objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
Nagrody zostały zakupione ze środków Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
Serdecznie dziękujemy!

Gratulujemy!
Dziękujemy za zaangażowanym uczestnikom: uczniom oraz ich nauczycielom!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ