17 czerwca  2015r. miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy obrazów namalowanych przez nauczycieli białostockich szkół i przedszkoli  w trakcie Warsztatów Artystycznych zorganizowanych przez Miejski  Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku.
Była to inicjatywa nowa, skierowana do tych nauczycieli, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę o sztuce, spróbować swoich sił i umiejętności malarskich a nie mieli dotąd czasu ani okazji, poznać konkretne techniki malarskie oraz sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą.  Zaprosiliśmy  wszystkich zainteresowanych a szczególnie nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, plastyki, nauczycieli prowadzących koła plastyczne oraz wszelkie zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności.  Warsztaty prowadziła znana postać białostockiego świata artystycznego  artysta malarz Beata Wasilewicz.
Zainteresowanie nauczycieli było ogromne, chętnych było dużo więcej niż miejsc.  W odpowiedzi MODM zorganizował dodatkową edycję warsztatów aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom.
Wystawa jest sukcesem tych nauczycieli, którzy w nawale obowiązków metodycznych  znaleźli czas dla własnego rozwoju. Jak podkreślają uczestnicy warsztatów, był to czas na radość i wytchnienie w kontakcie ze sztuką.
Wernisaż był bardzo uroczysty. Otworzyła go pani Lucja Orzechowska  Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji  Urzędu Miejskiego  w  Białymstoku wraz z panią Dyrektor MODM Marią Jolantą Ambrożej. Z ramienia Kuratorium Oświaty w Białymstoku  przybył  pan dyrektor Marek Frąckiewicz. Licznie zgromadzeni  goście, nauczyciele, dyrektorzy oraz rodziny i przyjaciele twórców z zainteresowaniem oglądali  dzieła gratulując  odkrytego talentu.
Wystawa została zorganizowana prze MODM we współpracy z Klubem Kalina Spółdzielni  Mieszkaniowej Rodzina Kolejowa w Białymstoku, który w osobie pani kierownik Haliny Trzasko  jest wypróbowanym partnerem MODM w promowaniu ciekawych przedsięwzięć kulturalnych wśród  lokalnej społeczności. Wystawa jest dostępna do 30 września 2015 w siedzibie Klubu  przy ul Kalinowej 9 w Białymstoku.

Zapraszamy do wysłuchania   relacji  z wernisażu przygotowanej  przez dziennikarzy  z „Radia i”, która ukazała się na antenie tej rozgłośni.

Fotoreportaż z wystawy przygotował Wiesław Woronowicz, konsultant MODM.