Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego

akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

Posiadamy akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty - Decyzja nr SPiKU.5470.5.2020.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradczo - metodyczną oraz innymi materiałami zgromadzonymi w tym serwisie.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji
Maria Jolanta Ambrożej

13 marca 2024 w Białostockim Centrum Edukacji doradcy metodyczni wychowania przedszkolnego zorganizowali szkolenie pt. „Kraina książek - Jak zaprosić do niej dzieci”, które poprowadziła mgr Joanna Olszewska - nauczycielka Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 51 im. L. Zamenhofa w Białymstoku. Pani Joanna, w odpowiedzi na pytania: Dlaczego warto czytać dzieciom? Jak sprawić, żeby książki pokochali najmłodsi i przenieść ich w krainę wyobraźni? przedstawiła nauczycielom wychowania przedszkolnego swój sprawdzony sposób na lekturę literatury dziecięcej w przedszkolu, czyli jedną z metod aktywizujących dzieci – czytanie wrażeniowe.

Czytanie wrażeniowe ma na celu pozostawienie w dzieciach wielu wrażeń, nie tylko tych płynących ze słuchania tekstu i patrzenia na ilustracje zawarte w książkach, ale i wrażeń płynących z ruchu, gestów, emocji wyrażanych mimiką, a nawet z muzyki czy efektów dźwiękowych. Bo czytanie wrażeniowe to smakowanie literatury wszystkimi zmysłami. Pani Joanna swoją pasję i miłość do książek przekuła w ciekawy warsztat, który wciągnął obecne na nim nauczycielki bez reszty. Pokazała, jak wykorzystać kreatywność w całym procesie czytania wrażeniowego i jak tworzyć specjalne rekwizyty, nastrój czy wyjątkową przestrzeń do czytania dzieciom w wieku przedszkolnym.

Zapisy na szkolenia, materiały i zaświadczenia oraz potwierdzenia udziału w szkoleniach

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

MODM na Facebook'u