Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego

akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

Posiadamy akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty - Decyzja nr SPiKU.5470.5.2020.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradczo - metodyczną oraz innymi materiałami zgromadzonymi w tym serwisie.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji
Maria Jolanta Ambrożej

5 marca 2024 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 30 „RADOSNYM” odbyły się kolejne zajęcia otwarte prowadzone metodą sensoplastyki, pt. „Kolorowy zawrót głowy” – zabawy sensoryczne słodką galaretką,  poprowadzone przez nauczycielki: mgr Anetę Zalewską-Goralewską, i mgr Justynę Andruszkiewicz.Dzieci mogły za pomocą wszystkich zmysłów - poprzez dotyk, wzrok, słuch, smak i zapach, poznawać galaretki owocowe zarówno w stanie sypkim, jak i stężałym. Mogły rozpuścić je w wodzie – nie koniecznie gorącej, określić ich kolor, wykonać masę plastyczną zwaną „galaretkoliną”, ale też poszukać skarbów w stężałych galaretkach. Dzieci, jak zwykle, podczas zajęć uwolniły swoją naturalną ekspresję twórczą, zrealizowały własne pomysły na kolorowe galaretkowe desery, ale też miały okazję do współpracy  i nawiązywania  pozytywnych relacji z kolegami z grupy posługując się komunikacją werbalną i niewerbalną.

Doradczynie metodyczne wychowania przedszkolnego panie Agnieszka Bąbczyńska i Barbara Szutkiewicz zachęcają do obserwacji kolejnych zajęć w kwietniu z cyklu: Polisensoryczne zabawy dla małych rączek jako metoda stymulacji rozwoju dziecka w przedszkolu, które pani Aneta i pani Justyna – pasjaonatki sensorycznej plastyki -  poprowadzą w swoim przedszkolu.

Zapisy na szkolenia, materiały i zaświadczenia oraz potwierdzenia udziału w szkoleniach

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku

Kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

MODM na Facebook'u