Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego

akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

Posiadamy akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty - Decyzja nr SPiKU.5470.5.2020.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradczo - metodyczną oraz innymi materiałami zgromadzonymi w tym serwisie.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji
Maria Jolanta Ambrożej

6 marca 2024 roku Pani Anna Pyżewska kustosz Muzeum Pamięci Sybiru wygłosiła ciekawy wykład poświęcony pomocy ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej w Europie i na ziemiach polskich. Scharakteryzowała stan badań nad zagadnieniem holokaustu i  deportacji ludności żydowskiej na wschód. Przedstawiła dane statystyczne dotyczące przyznawanych tytułów Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata nadawanego od 1963 roku przez Instytut Yad Vashem w Jerozolimie. Opowiedziała o nowym, bo obchodzonym od 2012 roku, Europejskim Dniu Pamięci o Sprawiedliwych.

Przypomniała, że uchwała Parlamentu Europejskiego rozszerzyła pojęcie „ Sprawiedliwego” na osoby, które „motywowane osobistym poczuciem odpowiedzialności przeciwstawiały się zbrodniom przeciwko ludzkości i totalitaryzmowi”.  Wspomniała o Dniu Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką ustanowionym w rocznicę śmierci błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej przypadającym na 24 marca.

Podziękowania kierujemy również do Pana profesora doktora habilitowanego Wojciecha Śleszyńskiego dyrektora Muzeum Pamięci Sybiru.

Zapraszamy do korzystania z oferty najlepszego w Polsce muzeum.

Katarzyna Szczęsnowicz - doradca metodyczny historii i wos

Zapisy na szkolenia, materiały i zaświadczenia oraz potwierdzenia udziału w szkoleniach

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

MODM na Facebook'u