akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji

Z okazji obchodów Roku Mikołaja Kopernika, w dniu 27 września 2023 r. w  Centrum Animacji Kultury „Wierzbowa” przy VII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku odbyła się konferencja interdyscyplinarna „Mikołaj Kopernik. Geniusz wielu dziedzin” zorganizowana przez Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji i VII LO im. NTN w Białymstoku.

Program konferencji był bardzo bogaty. Pani Ida Stefanowicz, ekspert Narodowego Banku Polskiego, wygłosiła wykład pt. „Poznajemy podstawowe zabezpieczenia polskich banknotów oraz monety i banknoty z wizerunkiem Mikołaja Kopernika”, a Pan Tomasz Białkowski, nauczyciel fizyki w III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku  z dużą dozą humoru opowiedział „O tym, jak Mikołaj Kopernik wysłał nas na rollercoaster”. Młodzież VII LO im. NTN wykonała piękną dramę „Wokół…człowieka” w reżyserii Pani Anny Kołosow-Ostapczuk, nauczycielki historii w VII LO im. NTN w Białymstoku i wykładowcy Akademii Teatralnej w Warszawie. Pani Anna zapoznała nas ze swoimi metodami pracy z młodzieżą wygłaszając wykład pt. „Metoda dramy teatralnej w pracy ze źródłem historycznym”.

Uczestnicy Konferencji mieli okazję obejrzeć plamy na Słońcu oraz zwiedzić Obserwatorium Astronomiczne pod hasłem „Ciekawe i edukacyjnie użyteczne obserwacje astronomiczne” pod kierunkiem Pani Jolanty Trofimiuk, nauczycielki fizyki w VII LO w Białymstoku,  Pana Tomasza Białkowskiego i Pana Wojciecha Burzyńskiego -  prezesa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, oddział w Białymstoku.

Na Konferencji gościli również przedstawiciele wydawnictw oświatowych: Nowa Era i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Konferencję prowadzili: Pani Joanna Zieziula, nauczycielka fizyki w SP nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku i Pan Łukasz Wiśniewski, nauczyciel języka polskiego w  IV LO im. C.K.Norwida w Białymstoku.

Uczniowie VII LO ugościli wszystkich gosci własnoręcznie wykonanymi i tematycznie przyozdobionymi ciastami.

Osobami odpowiedzialnymi ze strony MODM Białostockiego Centrum Edukacji były: Pani Joanna Ciesielska - doradca metodyczny fizyki  i Pani Katarzyna Szczęsnowicz - doradca metodyczny historii.

Autor zdjęć: Mirosław Gołownia, nauczyciel w VII LO im. NTN w Białymstoku.

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku