akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji

12 września w Autorskiej Szkole Klanzy Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Pani Katarzyna Szczęsnowicz - doradca metodyczny historii i wos oraz Pani Magdalena Dzienis - Todorczuk - główny specjalista IPN przeprowadziły otwarte zajęcia edukacyjne poświęcone polskim dzieciom wojny.

Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny został ustanowiony 10 września "w hołdzie Polskim Dzieciom Wojny, które mimo traumy, jakiej doświadczyły za przyczyną hekatomby II wojny światowej, zbrodniczych działań okupantów niemieckich i sowieckich, potrafiły dźwigać ze zgliszcz naszą wspólną Ojczyznę oraz w dowód respektu i wdzięczności za ich wysiłek". Uczniowie układali puzzle zmieniających się polskich granic czasie II wojny światowej, analizowali teksty źródłowe, obejrzeli film: "Ulmowie męczennicy ratujący Żydów" (Przystanek Historia, odcinek 69), wysłuchali wykładu poświęconego losom polskich dzieci pod okupacją niemiecką i radziecką: germanizacji, pracy przymusowej, obozów pracy, masowych deportacji i trudach życia na Syberii.

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku