Dnia 6 listopada 2010r. Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku, Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku, Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Klinikę Pediatrii, Gastrologii i Alergologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zorganizowały konferencję „ŻYJ SZCZĘŚLIWIE Z CELIAKIĄ”.

Adresatami konferencji były osoby na diecie bezglutenowej, nauczyciele i pedagodzy, lekarze, osoby zajmujące się gastronomią.

Podczas konferencji przeprowadzono wykłady i prelekcje lekarzy i specjalistów:

1. Diagnozowanie i przebieg choroby- lekarz gastrolog z UDSK w Białymstoku.
  2. Problemy osób wymagających stosowania specjalistycznej diety- psycholog.
  3. Jak po diagnozie życie stanęło na głowie? - doświadczenia rodzica.
  4. Stowarzyszenia osób z celiakią w Europie i w Polsce - p. Małgorzata Źródlak- prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
  5. "Klient na diecie - przekleństwo czy szansa restauratora?”- p. Sebastian Rynkiewicz dyrektor operacyjny w firmie Tomas Consulting – Centrum Obsługi Biznesu.

Odbyła się również degustacja potraw przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych realizujących projekt „Odżywiam się zdrowo, gdy wiem, co jem” pod kierunkiem p. Barbary Sawickiej i p. Agnieszki Januszkiewicz oraz dyskusja na temat możliwości poprawy jakości życia osób z Celiakią w Białymstoku.