IV Miejski  Konkurs Matematyczno-Plastyczny ph„ Barwy Matematyki”.

Dnia 18 grudnia 2012r w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A odbyło się uroczyste podsumowanie IV Miejskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego ph„ Barwy Matematyki”. Zebranych powitała p. dyr. szkoły p. Anna Satuła.
Organizatorem już czwartej edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 12 i Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego  w Białymstoku.
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki w atrakcyjny wizualnie sposób, rozwijanie wrażliwości dzieci na piękno oraz  dostrzeganie matematycznych inspiracji w otaczającym świecie.
Na konkurs w bieżącym roku wpłynęły 303 prace z 27 placówek. Komisja konkursowa powołana z doradców MODM oceniła prace w 4 kategoriach: klasy 0,  kl. I-II, kl. III-IV i   kl. V-VI . Zostało przyznanych 31 nagród i 16 wyróżnień.
Sponsorem tegorocznych nagród był Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 12, Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego, Wydawnictwa –  NOWA ERA i Young Digital Planet SA oraz MAC Edukacja i  Biuro Podróży „ Almatur” Białystok. Serdecznie dziękujemy!
Na uroczystość podsumowania licznie przybyli uczniowie, nauczyciele i ich opiekunowie. Była to okazja do obejrzenia nagrodzonych prac umieszczonych w Galerii oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu. Uroczystość uświetniły i wprowadziły w nastrój Świąt Bożego Narodzenia przedstawione Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu ucz. z klas II d i II f pod opieką  p. Danuty Paniczko i Grażyny Mazur. Gorąco dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu p. Jolancie Brzozowskiej - Rybnik i Małgorzacie Sochoń.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy uczniom i ich nauczycielom! Zapraszamy za rok.
Organizatorzy konkursu: Celina Borowska i Teresa Cetera.