Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego

akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

Posiadamy akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty - Decyzja nr SPiKU.5470.5.2020.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradczo - metodyczną oraz innymi materiałami zgromadzonymi w tym serwisie.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji
Maria Jolanta Ambrożej

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a okres ten dzieci mogą spędzić nie tylko na rozwijaniu kreatywności, ale również budowaniu relacji i zdrowym współzawodnictwie. Wydawnictwo Edukacyjne PODRĘCZNIKARNIA wspólnie z doradczyniami  metodycznymi wychowania przedszkolnego zorganizowało warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego pod hasłem „Wakacyjne inspiracje – gry dla dużych grup”.

Nauczyciele przekonali  się, że gry edukacyjne dla grup to świetny pomysł na zabawę zarówno w sali przedszkolnej, jak i na świeżym powietrzu. W atmosferze dobrej zabawy uczestnicy szkolenia wcielili się w role swoich wychowanków i zagrali w kilka gier dla dużych grup przedszkolnych z oferty PODRĘCZNIKARNI. Mega hitami  były gry SPY GUY i ANONIMO. SPY GUY To nie tylko gra planszowa, ale również innowacyjna pomoc dla nauczycieli, która pomogą rozwijać u przedszkolaków: spostrzegawczość, komunikację w grupie, skupienie na celu, zarządzanie czasem, a to wszystko w klimacie detektywistycznych zagadek, które nigdy się nie nudzą! ANONIMO – zaprosiło grupę nauczycieli do włożenia opasek i wylosowania kart. Nauczyciele doświadczyli,  jak wprowadzać zasady uczciwości, prawdomówności, przestrzegania obowiązujących reguł oraz właściwego reagowania na odnoszenie sukcesów i znoszenie porażek, utrwalają wiadomości dotyczące baśni, bajek, legend, określają i rozpoznają osoby, zwierzęta, warzywa i owoce po ich charakterystycznych cechach wyglądu zewnętrznego, rozwijają wyobraźnię, mowę, logiczne myślenie, zdolności do wysiłku intelektualnego w sytuacjach pełnych napięć. Drugim hitem była gra MISTAKOS oraz JESTEM BEZPIECZNY. MISTAKOS  pozwala dzieciom wspólnie ułożyć najwyższą wieżę świata, a przy okazji uczy zasad rozgrywki i zgodnego współzawodnictwa (bez konieczności czekania w kolejce),rozwija kreatywność, pomysłowość i logiczne myślenie, doskonali sprawność manualną, zręczność i dokładność, aktywizuje, pobudza do poszukiwania i wykorzystywania nowych rozwiązań, rozwija umiejętność kodowania i rozkodowywania informacji, uatrakcyjni zajęcia matematyczne poprzez praktyczne działania. JESTEM BEZPIECZNY  jest edukacyjną opowieścią  w puzzlach XXL , to twórczy sposób na omawianie w przedszkolu trudnego, ale ważnego tematu bezpieczeństwa. Przecież bezpieczeństwo zawsze  ma pierwszeństwo!

Ślicznie dziękujemy Wydawnictwu Edukacyjnemu Podręcznikarnia za współpracę.

Zapisy na szkolenia, materiały i zaświadczenia oraz potwierdzenia udziału w szkoleniach

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

MODM na Facebook'u