akredytacja 160Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego Białostockiego Centrum Edukacji jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. Od  1 września 2023 wchodzimy w skład Białostockiego Centrum Edukacji.

p.o. dyrektor Białostockiego Centrum Edukacji

Po raz 10. w  CAK Wierzbowa mieszczącego się w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyła się konferencja szkoleniowa skierowana do nauczycieli wychowania fizycznego. Tegoroczna edycja odbyła się pod nazwą: „Lekcje wychowania fizycznego w szkole - droga po zdrowie". Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Białegostoku i Podlaski Kurator Oświaty.

Zgromadzeni mogli wysłuchać wykładów:

• „Pierwszy krok po zdrowie - lekcje wf w szkole" - dr Jerzy Nowik
  • „Zapobieganie starzeniu się przez rekreację" - dr Agnieszka Zakrzeska
  • „Kluczowe aspekty zdrowia - perspektywa psychologiczna" - mgr psychologii Joanna Mieszkowska
  • „Relaksacja, odpoczynek i wysiłek fizyczny" - mgr fizjoterapii Ewa Rakowicz
  • „Ćwiczenia dla tych co nie mają czasu" - mgr Ewa Rakowicz
  • „Korzyści emocjonalne i społeczne uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego” - mgr Emilia Łapińska – doradca metodyczny wychowania fizycznego MODM BCE

Organizator konferencji: Dyrektor VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku - dr Jerzy Nowik oraz mgr Justyna Drągowska - nauczyciel wychowania fizycznego w VII LO

Współorganizatorzy:

• Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego BCE w Białymstoku