Inicjatywa MODM Białystok zrzesza placówki, które w sposób szczególny dbają o systematyczny rozwój i podnoszenie jakości pracy, z myślą o dobru każdego ucznia. Patronat Honorowy nad Projektem objęli poseł na Sejm RP - Robert Tyszkiewicz oraz Prezydent Miasta Białegostoku.

Certyfikaty „Szkoły Rozwijającej się” są przyznawane placówkom na określony rok szkolny po spełnieniu warunków zapisanych w regulaminie.
W roku szkolnym 2010/2011 jednym z warunków przystąpienia do Grupy Szkół Rozwijających się była realizacja przez placówkę wybranych projektów z zaproponowanej listy.

1. Piękno zawodu moich rodziców
  2. Szkoła i zachodzące w niej zmiany przez wieki
  3. Rodzina zawsze najważniejsza
  4. Nauka zmieniała świat
  5. Zawody przyszłości
  6. Jak rodził się film?
  7. Sławni matematycy i ich odkrycia
  8. Dom-jak mieszkali ludzie dawniej i dziś?
  9. Matematyka użyteczna w codziennym życiu
  10. Szkolnictwo w krajach europejskich

Galę zorganizowano dzięki gościnności Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku.

W uroczystości wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół i przedszkoli nagrodzonych za całoroczną pracę nad projektami.

Gośćmi honorowymi byli: pan Kazimierz Dudziński, Radny Miasta Białegostoku, członek Komisji Edukacji i Wychowania, pani Anna Mierzyńska, Dyrektor biura poselskiego posła na Sejm RP, pana Roberta Tyszkiewicza oraz pani Małgorzata Palanis, wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Galę poprowadziła inicjatorka i pomysłodawczyni Projektu - Kamilla Przychodzień - doradca metodyczny Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku.

Podczas uroczystości odczytano list posła Roberta Tyszkiewicza, uczestnicy wysłuchali także wykładu na temat rozwoju inteligencji muzycznej u gimnazjalistów i obejrzeli efekty dwóch przykładowych projektów realizowanych przez placówki: film Zespołu Szkół nr 17 w Białymstoku oraz spektakl Szkoły Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

Momentem kulminacyjnym było wręczenie certyfikatów 40 najlepszym placówkom i 216 nauczycielom, którzy wciąż doskonalą swój warsztat pracy i dbają o unowocześnianie metod nauczania.

Certyfikaty przyjęcia do Grupy Szkół Rozwijających się otrzymały:

• Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Białymstoku
  • Przedszkole Samorządowe nr 25 Kraina Uśmiechu w Białymstoku
  • Przedszkole Samorządowe Nr 64 "Akademia Jasia i Małgosi" w Białymstoku
  • Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 28 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa w Dolistowie
  • Szkoła Podstawowa w Surażu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasionówce
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku
  • Publiczne Gimnazjum Nr 18 im. króla Stefana Batorego w Białymstoku
  • Publiczne Gimnazjum Nr 3 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku
  • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku
  • Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku
  • Zespół Szkół Nr 17 w Białymstoku
  • Zespół Szkół Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
  • Zespół Szkół Nr 3 w Białymstoku
  • Zespół Szkół Nr 4 w Białymstoku
  • Zespół Szkół Nr 5 w Białymstoku
  • Zespół Szkół Nr 6 w Białymstoku
  • Zespół Szkół Sportowych Nr 1 im. Synów Pułku w Białymstoku
  • Zespół Szkół w Zawadach
  • Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku
  • Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Matki Bożej Miłosierdzia
  • Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku
  • Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku
  • Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Białymstoku
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 9 w Białymstoku
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku
  • Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku

W trakcie uroczystości placówki na pięknych stoiskach prezentowały efekty projektów realizowanych w ramach Grupy Szkół Rozwijających się.

W niedługim czasie będziemy chcieli opublikować w postaci online na naszej stronie internetowej część efektów wypracowanych przez placówki.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym placówkom i nauczycielom!!!

Poniżej prezentujemy galerie zdjęć z Uroczystości