Zarządanie oświatą

zarzadzie oswiata

Beata Białogłowa, Anna Załuska

MITOLOGICZNE PODRÓŻE

Piątoklasisto! Zakończyliśmy wspólną podróż po krainie mitologii. Do tej pory to nauczyciel był przewodnikiem i starał się wzbudzić Twoje zainteresowanie tematyką mitów. Dziś przyszedł czas, żebyś pokazał, że owa wędrówka pozostała w Twojej pamięci i rozbudziła wyobraźnię. Test ten potraktuj jako egzamin na zdobycie tytułu przewodnika po świecie mitologii.

Przeczytaj uważnie polecenia, a rozwiązania nanieś na kartę odpowiedzi zgodnie z instrukcją.

1. Pierwsza para bogów na ziemi to: (wybierz poprawną odpowiedź)

A) Demeter i Kora
B) Uranos i Gaja
C) Kronos i Rea
D) Zeus i Hera

2. Cyklopi to: (wybierz poprawną odpowiedź)

A) potwory o stu rękach
B) olbrzymy o czterech głowach
C) jednookie potwory
D) łagodne liliputy

3. Kronos był: (wybierz wszystkie poprawne odpowiedzi)

A) najmłodszym z tytanów
B) synem Uranosa i Gai
C) dobrym i sprawiedliwym władcą
D) walecznym herosem

4. Po śmierci Almatei Zeus zrobił z jej skóry: (wybierz wszystkie poprawne odpowiedzi)

A) obicie łoża
B) tarczę ochronną
C) egidę
D) nic nie zrobił ze skóry

5. Opiekowała się Zeusem, gdy był dzieckiem: (wybierz poprawną odpowiedź)

A) wilczyca
B) lwica
C) koza
D) niedźwiedzica

6. Spośród wymienionych profesji wybierz wszystkie, którymi trudnił się Dedal:

A) poeta
B) rzeźbiarz
C) malarz
D) budowniczy

...

Cała publikacja dostępna jest w plikach do ściągnięcia.

Pobierz: Całość w formacie pdf , Karta odpowiedzi , Klucz odpowiedzi

centrum 400