https://ipo.modm.bialystok.pl
Instrukcja korzystania z Internetowej Platformy Obsługi
Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku

 

 UWAGA!!!

Do prawidłowego działania Internetowej Platformy Obsługi zalecamy korzystać z przeglądarki internetowej
Mozilla Firefox lub Google Chrome.
W innych przeglądarkach (np. Internet Explorer 8 w Windows XP) Platforma może nie działać prawidłowo.
Poniżej linki do pobrania zalecanych przeglądarek:
Mozilla Firefox                      Google Chrome 

 

 1. Wejdź na stronę https://ipo.modm.bialystok.pl.
 2. Jeżeli nie masz jeszcze konta na Platformie - kliknij pole „Zarejestruj się”.
 3. Wpisz wymagane dane:
  - adres mailowy - aby założyć konto musisz posiadać adres mailowy. Adres będzie służył do logowania się na platformie, będą również na niego przychodziły maile z powiadomieniami  o wszelkich zmianach dotyczących terminu, miejsca i organizacji szkoleń;
  - hasło - wybierz hasło, które będzie służyć do logowania się na platformie. Hasło powinno mieć co najmniej 8 znaków. Zapamiętaj to hasło lub zapisz w bezpiecznym miejscu. Jeżeli zapomnisz hasła, możesz skorzystać z opcji jego odzyskiwania. Na swoim koncie masz również opcję zmiany hasła;
  - data i miejsce urodzenia – są potrzebne do certyfikatów ukończenia kursów;
  - telefon kontaktowy;
  - placówka – miejsce pracy;
  - adres zamieszkania.
 4. Po wypełnieniu danych kliknij na pole „Rejestracja”, spowoduje to wysłanie linka do aktywacji konta na podany adres e-mail.
 5. Wejdź na swoją skrzynkę mailową, odszukaj maila od Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i kliknij na otrzymany w nim link aktywacji konta. W tym momencie konto jest gotowe - link przekieruje Cię na stronę startową, gdzie możesz zalogować się na swoje konto za pomocą podanego adresu e-mail i hasła.
 6. Jeśli kiedykolwiek zapomnisz hasła możesz skorzystać z opcji odzyskiwania klikając na pole „Nie pamiętasz hasła?” na stronie startowej. 7. Jak posługiwać się swoim kontem?

Na koncie znajduje się klika zakładek:

 1. Zakładka „Dostępne szkolenia” – w tym miejscu znajdują się wszystkie szkolenia z oferty MODM. Możliwe jest też wyszukiwanie szkoleń za pomocą pól znajdujących się nad listą. Aby zapisać się na szkolenie wystarczy kliknąć na symbol przy danym szkoleniu znajdujący się  w kolumnie „Rejestracja na szkolenie”, a następnie na pole „Dołącz”. W przypadku kursów płatnych wymagane jest również określenie typu płatności (płatność indywidualna lub płatność przez placówkę).
 2. W przypadku rezygnacji z kursu uczestnik jest zobowiązany do powiadomienia administratora przez wysłanie maila za pomocą zakładki „Kontakt”. Należy zgłosić rezygnację nie później niż jeden dzień przed rozpoczęciem szkolenia w przypadku szkoleń krótkich i  trzy dni przed w przypadku szkoleń dłuższych.
 3. Zakładka „Moje szkolenia” – po zapisaniu się na wybrane szkolenie pojawia się ono w zakładce ‘Moje szkolenia’. Znajdują się tam informacje o terminie i statusie szkolenia, ankieta ewaluacyjna, materiały oraz certyfikat. Certyfikat i materiały ze szkolenia są dostępne do pobrania dopiero po ukończeniu szkolenia i wypełnieniu ankiety ewaluacyjnej, w przypadku kursów płatnych również po dokonaniu płatności.
 4. W przypadku jakiejkolwiek zmiany w zakładce „Moje szkolenia” np. zmiany terminu lub miejsca szkolenia, do użytkownika zostanie wysłany mail z powiadomieniem.
 5. Zakładka „Płatności” – w przypadku kursów płatnych pojawią się tu informacje o statusie płatności. Prosimy pamiętać, że zaksięgowanie płatności może zająć kilka dni. Po zaksięgowaniu status zostaje zmieniony na „opłacony”.
 6. Zakładka „Mój profil” – umożliwia poprawianie swoich danych i zmianę hasła. Dane z „Mojego profilu” (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia) pojawią się na certyfikacie, który jest generowany automatycznie po ukończeniu kursu.
 7. Aby wylogować się z konta należy kliknąć na pole „Wyloguj” w prawym górnym rogu.

 

W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt telefoniczny (85 664 23 51, 85 869 12 50)  lub mailowy na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31