Kuchnia molekularna to jeden z współczesnych kulinarnych trendów zdobywający coraz to większe grono zwolenników. Budzi zainteresowanie, inspiruje. Na szkoleniu „Kuchnia molecoolarna, czyli jak zainteresować ucznia chemią”, mogliśmy się o tym przekonać. Wykorzystując techniki takie jak żelowanie, sferyfikację, zamrażanie ciekłym azotem, można zafascynować uczniów chemią, poprzez tłumaczenie procesów zachodzących podczas przygotowywania np. spaghetti owocowego, bubble tea, kawioru z soku czy nitro lodów. Zajęcia pokazały jak ogromne możliwości mamy jako nauczyciele, aby zaciekawić uczniów chemią.

Platforma e-learningowa MODM

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy MODM w Białymstoku